sunt ingrijorata .

Avortul

Postata de beatricerbk cu 12 ani in urma.

Pe 20 feb am facut o intrerupere de sarcina 6 sapt .dupa 2 zile am facut febra 38. sangerari si dureri abdominale mai intense decat ca la o menstra normala.Febra a trecut sangerarile au ramas cam o saptamana si sa oprit. ieri 25 martie am avut niste surgeri maroni mici iar azi au disparut .Ar fi trebuit sa apara prima menstruatie de dupa avort ..si vad ca nu a venit.Mentionez ca la 3 sapt dupa avort am avut contacte sexuale protejate .Daca a intarziat menstra exista riscul unei noi sarcini
Va multumesc si ast cu nerabdare. rasp dvs .Alina

Raspunsuri (1)

Psiholog Alina Oltean

acum 12 ani

Buna ziua
Va rog sa luati legatura cu un ginecolog. El este singurul care va poate da informatiile de care aveti Dvs. nevoie. Din cunostintele mele, in cazul contactelor sexuale neprotejate exista riscul unei sarcini, insa nu pot sa va spun daca, in cazul Dvs., aceasta este cauza intarzierii menstruatiei.
Cat priveste informatiile pe care pot eu sa vi le ofer, se refera mai degraba la implicatiile psihologice ale avortului.
Va rog sa aveti grija de Dvs. pentru ca nimeni altcineva nu o sa o faca in locul Dvs.
Va doresc numai bine.
Cu drag,