Sex dupa avort

Avortul

Postata de Laura2013 cu 11 ani in urma.

Am facut avort acum 1 sapt.,aveam 6 sapt. de sarcina,si nu m-am interesat la cat timp pot sa imi reiau activitatea sexuala,si am facut sex la doar 1 sapt si 1 zi de la avort.Acum am niste dureri suportabile si mici sangerari.Am facut ceva grav? O sa ajung din nou la medicul ginecolog?Va rog,ajutati-ma....ca nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (3)

Laryss

acum 11 ani

cel mai bine ar fi sa mergi din nou. ca sa previi orice.

Laura2013

acum 11 ani

Multumesc pt raspuns.

cristina

acum 11 ani

era indicat ca la 30 de zile sa faci sex ptr ca uterul sa se vindece complet....