se poate?

Avortul

Postata de krysa cu 10 ani in urma.

Buna ziua.as dori sa stiu daca am oprit anticonceptionalele in 20 noiembrie si in 1 decembrie am avut contact sexual neprotejat,dar cu ejaculare afara,exista sanse sa raman insarcinata? Inca ciclu nu a venit,desi trebuia.Astept raspuns.Multumesc

Raspunsuri (1)

ramona1206

acum 10 ani

Da, poti ramane insarcinata din cauza lichidului pre-ejaculator, intrucat acesta contine spermatozoizi, sansele sunt , ce-i drept, mai mici decat in cazul in care ajunge sperma in vaginul tau. Sper ca ti-am fost de ajutor! O zi buna.