scurgeri dupa avort

Avortul

Postata de AndreeaMada cu 13 ani in urma.

buna am si eu o problema acum 2 sapt am facut avort si astazi chiar am avut o scurgere de sange abundenta.... nu am cum sa ma duc la doctora pentru ca este craciunul... ce as putea face ...dati-mi un sfat..... am luat 10 zile antibiotic si ink o pastila.

Raspunsuri (2)

crissu

acum 13 ani

Buna!....pai eu zic sa te duci la urgente undeva ...ca nu e de glumit cu lucruri care iti pot distruge sanatatea...e normal sa iti curga sange ca se curata zona ...dar nu abundent ....mergi mai bine la un doctor de garda vezi ce iti zice ....MULTA SANATATE!

Gabriel

acum 13 ani

O hemoragie, cel mai probabil de la un avort facut nu tocmai corect. Neaparat vizita la o Unitate de Primiri Urgente. Doctorul trebuie sa fie acolo, chiar daca este Craciunul. O hemoragie ca aceasta va poate pune viata in pericol! Sanatate!