scurgeri dupa avort

Avortul

Postata de uca2006 cu 13 ani in urma.

la 2 saptamani dupa avort am scurgeri de sange curat. nu stiu daca este normal nu am urmat tratamentul cu antibiotice, iar din prima zi de avort am inceput sa iau anticonceotionale.ma ingrijoreaza scurgerile de sange astept raspuns

Raspunsuri (23)

ionica

acum 13 ani

Cand ai facut intreruperea de sarcina, medicul ti-a dat vre-un tratament? Nu este normal ce ti se intampla. Mergi din nou la control si vorbeste cu doctora care ti-a facut intreruperea de sarcina.

Csara

acum 13 ani

Ar fi fost cazul sa ti se recomande antibiotice, daca avotul n-a fost unul spontan. Sangerarea poate fi determinata de mai multe cauze, de aceea trebuie sa mergi la medic, pentru a determina cauzele. Nu amana, orice sangerare neasteptata este un semn de intrebare.

ary

acum 13 ani

medicul tia recomandat anticoceptionale??sau leai luat tu? trebuia sa mai astepti putin ca organismul tau sa se refaca nu te juca cu sanatatea ta medicul trebuia sati recomande niste antibiotice pt a curata uterul de resturi ramase trebuie sa te duci la medic nu amana vei avea de suferit

mary321

acum 8 ani

NU NEAPARAT TREBUIE SA I SE DEA ANTIBIOTICE, DACA NU I-A GASIT NICI-O INFECTIE. PROBABIL A MERS EA SA-SI FACA PLANIFICARE FAMILIALA. SI CONTRACEPTIVELE SE IAU IN PRIMA ZI DE AVORT SAU A DOUA ZI DACA EA SE SIMTE RAU SI O TINE INTERNATA PANA A DOUA ZI.

yulya

acum 13 ani

am facut un avort la 3 luni jumate de sarcina,totul a mers f.bn ,am urmat un tratament cu antibiotice,am mers la control dupa 3 zile ....................la urma mai conteaza si doctorul

oana

acum 11 ani

mie nu mi sa dat tratament dupa avortul spontan dar si azi sangerez dupa 2 sap. dupa avort nu este bine

mary321

acum 8 ani

DACA SANGEREZI MAI MULT DE SAPT, MERGI LA UN CONTROL.

denisa ioana 10

acum 10 ani

acum doua saptamani am facut un avort pe data de 14 mai si am avut 1 saptam numai dureri,scurgeri sunt permanent dar nu asa rau de doua saptamani ma tine si nu se mai opreste,ce pot face?am urmat 5 zile de antibiotic cu amoxacilina, vreau un raspuns va rog

mary321

acum 8 ani

BUNA IOANA, DACA AI SCURGERI MAI MULT DE 2 SAPTAMANI, AR TREBUI SA MERGI LA MEDIC SA-TI FACA UN HEMOSTAT

mada

acum 10 ani

am facut si eu saptamana trecuta avort si medicu mia dat antibiotice.....da am dureri mari si sangerari

mary321

acum 8 ani

DACA MEDICUL TI-A DAT ANTIBIOTICE, ESTE FOARTE PROBABIL SA FI AVUT O INFECTIE IUBITA. DURERILE PE CARE LE AI SUNT DATORITA INFECTIEI.

alina

acum 9 ani

am avut si eu o pierdere la 11 saptamini si dupa curatare am niste scurgeri rosii,apoi cafenii de 7 zile.cum credeti asta e normal?
astept raspuns....

mary321

acum 8 ani

DA ESTE NORMAL PENTRU CA MULT N-O SA MAI AI SCURGERI

oly

acum 8 ani

am perdut sarcina de 12 saptamini am o luna si 4 zile de cind merge ciclul antibiotic mi sa dat abea acuma il eau de 3 zile medicul a zis ca poate sa fie o infectie.

mary321

acum 8 ani

BUNA OLY, DACA AVEAI INFECTIE, TREBUIA SA-TI DEA IMEDIAT DUPA AVORT SA IEI ANTIBIOTICE NU DUPA O LUNA. MERGI LA MEDIC SA-TI FACA UN HEMOSTAT.POTI MERGE SI LA UN CONTROL INAINTE DE ASTA.

mary321

acum 8 ani

DACA MEDICUL TI-A DAT SA IEI ANTIBIOTICE, INSEAMNA CA AI INFECTIE. INCEARCA SA FACI TRATAMENT CU ANTIBIOTICE, APOI SA INCEPI CU COTRACEPTIVE.

mary321

acum 8 ani

POATE NU AVEA NEVOIE SA IA ANTIBIOTICE DACA NU AVEA NICI O INFECTIE.

maria

acum 8 ani

am avut un avort spontan am luam tratament medikamestos pt ca era sarcina mik d 2-3 saptamani si d o luna jumate sangerez intruna

ValiC

acum 8 ani

Buna! Am nevoie de un sfat de ajutor.. Sunt in Austria si iei la control mi.au spus ca sarcina este oprita din evolutie si voi suferi un avort spontan..si sa merg acasa si sa astept timp de o saptamana sa se produca produca avortul pe cale naturala in caz contrar imi vor face o operatie de eliminare.Nu cunosc bine limba Germana iar cumnatele mele au plecat aseara in tara iar avortul s.a produs chiar azi dimineata. Sunt singura si mi.e frica deoarece nu stiu cum evolueaza acest avort spontan pe cale naturala am scurgeri usoare dar si durerile incep sa se simta din ce in ce mai tare precum incep si scurgerile sa fie mai pronuntate. Ce trebuie sa fac? Imi este frica sa nu patesc ceva..febra nu am.Mi.au spus cei de la spital ca atunci cand vin la ei sa fiu cu o persoana care stie bine germana sa imi traduca.. Am motive de ingrijorare?se poate intampla ceva grav dak astept pina luni?trebuie sa ma prezint la doctor de urgenta?,deoarece nu stiu cum se manifesta aceasta curatare pe cale naturala..

Annyshoara

acum 2 ani

Salut. Sunt și eu în situația ta. Sunt în alta tara. Ce ai făcut pana la urma. Mersi.

Pag 1 din 2