sarcina

Avortul

Postata de gabriela calin cu 11 ani in urma.

acum 4 luni am facut un chiuretaj deoarece aveam un ou clar care nu se putea dezvolta acum am ramas din nou insarcita ce trebuie sa fac?ar putea aparea din nou complicatii?doctorul mia spus ca in timp de sase luni sa nu raman din nou insarcinata ce mi se poate intampla?va rog frumos sa-mi raspundeti.

Raspunsuri (2)

florina_d

acum 11 ani

Nu se intampla nimic. Teoretic, dupa 40 de zile, cand se termina lauzia, endometrul este deja pregatit pentru o noua sarcina. Termenul de cateva luni este pentru refacerea vitaminelor, etc, insa daca va alimentati corespunzator este OK.

gabriela calin

acum 11 ani

Va multumesc din suflet pentru raspunsul dumneavoastra! chiar imi faceam multe griji .