Sangerarile dureaza de 8 zile dupa avort

Avortul

Postata de Mihaela Sandra1 cu 11 ani in urma.

Am facut un avort prin aspiratie acum 8 zile.Tot de atunci sangerez in fiecare zi.Sunt mici scurgeri cat marimea unei unghii.Dna doctor mi a spus ca voi sangera cateva zile,dar totusi,8?Am urmat si tratamentul prescris,iar dureri abdominale nu am avut decat in ziua avortului,Sunt normale aceste sangerari sau ...?Oricum,intentionez sa mai merg la un control.

Raspunsuri (1)

Utilizator21535389611

acum 5 ani

Buna. Cum au fost durerile din ziua avortului? Mari sau suportabile?