rh negativ

Avortul

Postata de rosia cu 12 ani in urma.

BUNA ZIUA,numele meu este Florina,am 28 de ani si as dori sa primesc si eu un raspuns in legatura cu rh negati. eu am rh negativ grupa AB4,sotul are rh pozitv grupa A 2, acum ani am faost insarcinata era prima sarcina nestind de rh negativ pe care il aveam iar in luna a 8 a,am nasut care din pacate copilul nu mia trait,avind si MALFORMATI.,IAR DUPA 4 LUNI AM RAMAS DIN NOU INSARCINATA ducind sarcina pina la capat fara probleme .,iar dupa a doua srcina care a decurs bine ,am facut 4 intreruperi de sarcina la cerere de teama rh -asului negativ pe care il am,la doua dintre srcini si singeram,iar acum mias dori tare mult daca se poate sa mai ramin insarcinata ducind sarcina pina la capat fara risul de a se intimpla ceva ,mentionez ca nu misa adimnistrat nici un vacin ,nici dupa nastere,nici dupa cele 4 intreruperi astept raspuns daca se mai pote face ceva.va multumesc.
.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

De ce nu discutati cu medicul dvs ginecolog despre aceste aspecte? Nu va va spune nimeni nimic concret pe internet, sunt necesare analize amanuntite la dvs si partener etc.

rosia

acum 12 ani

va rog daca se poate sami dati si mie un raspuns mai concret in legatura cu rh negativ va multumesc.

rosia

acum 11 ani

Buna sera as dori sa- rasp si mie un medic daca se poate la intrebara despre rh negativ va multumesc