PROGESTERONUL

Avortul

Postata de denisa-nicoleta cu 14 ani in urma.

PROGESTERONUL in timpul sarcinii este important?
am pierdut 4 sarcini pana acum si nu se stie de ce.
As vrea sa stiu daca lipsa progesteronului afecteaza sarcina.
Valorile mele sunt 0,31ng/ml.
MULTUMESC MULT.ASTEPT RASPUNS.

Raspunsuri (6)

silvia

acum 14 ani

Scrie pe Google cuvantul '''' progesteron'''' si gasesti informatiile dorite. Cred ca lipsa progesteronului duce la infertilitate, dar citeste singura.Sanatate!!!

denisa-nicoleta

acum 14 ani

MERSI.Am mai citit despre progesteron dar nu mai stiu ce sa cred.Un doctor spune ceva un altul altceva si nu mai stiu ce sa spun.Sincer nu stiu ce sa mai fac.MULTUMESC.

Carpe Diem

acum 13 ani

Ar trebui sa mergi la doctor sa-ti prescrie cateva analize de laborator in primul rand sa vezi daca nu ai toxoplasmoza sau infectie urinara, amandoua duc in general la pierderea sarcinii, dar amandoua se pot trata. si am cateva cunostinte care ca si tine au pierdut 4-5 sarcini si nnimeni nu stia de ce, abia cand s-au desteptat unii medicii si le-au cerut aceste analize care au iesit pozitive, le-au tratat si acum au copii frumosi. Sigur mai pot fi si alte cauze care duc la pierderea sarcinii, Multa sanatate.

denisa-nicoleta

acum 13 ani

Mersi mult KASHO.Acum ce pot sa spun ca sunt insarcinata si sper sa fie bine de data asta.Deocamdata nu am facut analizele .peste o sapt le fac si sper sa fie toate in regula.
MULTUMESC.

Carpe Diem

acum 13 ani

Felicitari! Neaparat sa faci analizele si daca ginecologul nu iti cere sa ceri tu medicului de familie sa-ti scrie bilet de trimitere la laborator: toxoplasmoza, citomegalovirus, infectie urinara, listeria, herpes, hepatitab/c, hiv, chlamidia si iti mai dau cateva link-uri poate mai gasesti cateva informatii care sa te ajute:
http://www.treiursuleti.ro/forum/index.php?showtopc=296&st=45

http://www.eva.ro/sanatate/sarcina/avortul-spontan-in-primul-trimestru-de-sarcina-articol-11486.html/

Iti doresc multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa te poti bucura de bebelusul tau. Am sa ma rog ptr tine.

Carpe Diem

acum 13 ani

Am uitat, prin medicul de familie si cu bilet de trimitere la maternitate sunt gratuite
( asa erau anul trecut in mai cand le-am facut eu), si tot cu bilet de trimitere de la medicul de familie la laboratoare pot fi gratuite sau compensat, altfel sunt cam scumpe... dar merita efortul