probleme dupa avort

Avortul

Postata de Nicoleta18791799 cu 15 ani in urma.

Va rog sa-mi spuneti parerea voastra. Am ramas insarcinata si nu voiam un copil, am cerut sfaturi despre avort si le multumesc mult celor care mi-au raspuns si m-au ajutat cu sfaturi. La inceput am vrut sa fac avort dar cand medicul mi-a spus ca am gemeni am decis sa clas sarcina sa evolueze, dar Dumnezeu m-a pedepsit pt gandurile negre de la inceput si a trebuit sa fac avort pentru ca gemeni au incetat sa se dezvolte. Am fost foarte dezamagita, aveau 4 luni, si stiu ca am platit scump pt gresala mea. Au trecut 2 saptamani si am terminat cu medicamentele in primele 5 zile iar acum am mancarimi si usturimi la urinare in zona genitala. Nu am avut contact sexual, oricum sotul este plecat, si am cautat pe site mai multe informatii dar nu gasesc nici o explicatie. Scurgerile sunt nomale, nu am bubite, zona este doar rosie si un pic umflata si nu inteleg de la ce s-a declansat mancarimea. Daca vi s-a mai intamplat asa ceva va rog spuneti-mi si mie ce sa fac pana merg la ginecolog ca acum toti sunt in concedii. Va multumesc

Raspunsuri (2)

Nicoleta18791799

acum 15 ani

Va rog sa-mi spuneti parerea voastra. Am ramas insarcinata si nu voiam un copil, am cerut sfaturi despre avort si le multumesc mult celor care mi-au raspuns si m-au ajutat cu sfaturi. La inceput am vrut sa fac avort dar cand medicul mi-a spus ca am gemeni am decis sa clas sarcina sa evolueze, dar Dumnezeu m-a pedepsit pt gandurile negre de la inceput si a trebuit sa fac avort pentru ca gemeni au incetat sa se dezvolte. Am fost foarte dezamagita, aveau 4 luni, si stiu ca am platit scump pt gresala mea. Au trecut 2 saptamani si am terminat cu medicamentele in primele 5 zile iar acum am mancarimi si usturimi la urinare in zona genitala. Nu am avut contact sexual, oricum sotul este plecat, si am cautat pe site mai multe informatii dar nu gasesc nici o explicatie. Scurgerile sunt nomale, nu am bubite, zona este doar rosie si un pic umflata si nu inteleg de la ce s-a declansat mancarimea. Daca vi s-a mai intamplat asa ceva va rog spuneti-mi si mie ce sa fac pana merg la ginecolog ca acum toti sunt in concedii. Va multumesc

Nicoleta18791799

acum 15 ani

Multumesc mult pentru raspuns. va doresc un an nou fericit