pot sa ramana insarcinata?

Avortul

Postata de irene88 cu 11 ani in urma.

am 2 avorturi si nici o nastere mai pot ramane insarcinata?am 24 de ani si eu si sotul meu ne dorim foarte mult un copil da sper sa nu platesc pt ce am facut in trecut.de 2 ani incerc sa raman gravida si nu reusesc.nu am fost la nici un medic ,ar trebui sa ma duc la un doctor k sa vedem dk raman garvida?va multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, este recomandat sa consultati un medic ginecolog. Infertilitatea se defineste ca lipsa unei sarcini dupa cel putin un an de contact sexual neprotejat. Astfel, si dumneavoastra va incadrati in aceasta situatie , de aceea un consult de specialitate este indicat.

vernicuta maria

acum 10 ani

nu am nici un avort si abia dupa 5 ani am ramas insarcinata ,nu stiu ce sa zic ar trebui sa mergi la un control,asta este daca ai facut greseala de a face avort,mai tarziu regreti.sa te ajute Dunmezeu sa ramai insarcinata.eu una nu as face avort.tre sa te gandesti ca e o crima un bebe e o binecuvantare de la Dumnezeu, e superb sati poti tine bebele in brate.