pot ramane insarcinata???

Avortul

Postata de BuBu2104 cu 12 ani in urma.

Buna,la 18 ani am fost obligata d mama mea sa avortez,de fapt a fost o nastere provocata deoarece eram in 19 saptamani.Medicul care mi-a provocat nasterea mi-a spus ca pe viitor voi putea sa nu mai raman insarcinata sau sa nu duc sarcina pana la termen.Este posibil asa ceva??? Pot sa nu mai raman insarcinata???

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Nici un medic nu provoaca nasterea daca nu este necesar. Sunt deci tentata sa cred ca exista o problema medicala, nu ca a fost un avort la cerere. Asa ceva este imposibil si aspru pedepsit prin lege dupa saptamanile 12-14. Este foarte greu de spus daca vor exista probleme pe viitor, nici medicul nu poate sa va spuna in mod cert asa ceva. Tot ce va pot spune este ca in zilele noastre, in general, manevrele de acest gen sunt destul de sigure, insa fiecare femeie reactioneaza in felul ei. Important este sa nu se ajunga la avort iar copiii sa fie planificati dinainte. Imi pare foarte rau ca nu ati folosit protectie pentru a evita aceasta situatie. Sper ca folositi acum prezervativul. Sanatate!

BuBu2104

acum 12 ani

Va pot asigura ca nu a fost nici o problema medicala.Medicul care "m-a ajutat" a facut-o fara stirea sefului de sectie iar in acte acest lucru a fost trecut ca avort spontan.Pentru ceea ce mi-a facut d-na doctor mi-a cerut 250 de euro bani platiti de parintii mei.CREDETI-MA LUCRUL ACESTA SE INTAMPLA LA NOI IN TARA MA EXACT IN JUDETUL HUNEDOARA

lacoste

acum 12 ani

nici un medic nu poate sti ce va urma dupa asta