posibila sarcina?

Avortul

Postata de anca_alina26 cu 10 ani in urma.

buna ziua.am 40 ani,nu am o viata sexuala activa,ultima menstruatie am avuto pe 23 aprilie....iar in perioada 02-05 mai am avut contact sexual neprotejat dar cu ejaculare afara,acum de 2 zile am senzatie de voma,ameteli ,usoare dureri de cap,,si parca nici de mancare nu am pofta.....ar fi posibila o sarcina?
apropo:saptamana trecuta am urmat 4 zile cu COTRIM FORTE 960 MG:deoarece aveam o senzatie de usturime si urinam mai des decat de obicei
astept raspunsul d-voastra
VA MULTUMESC!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este prea devreme pentru a pune pe seama unei sarcini. Este recomandat sa efectuati un test de sarcina dupa data de 25 mai ( in cazul in care nu apare menstruatia).
Tratamentul antibiotic poate da astfel de reactii adverse.