posibil sa fiu insarcinata?

Avortul

Postata de jony12 cu 10 ani in urma.

Buna. Am 17 ani si de 6 luni de zile intretin relatii sexuale neprotejate cu prietenul meu , folosim metoda p***atului intrerupt (retragerea) . Din luna februrie si pana in luna mai cm a venit pe data de 25 in luna iunie acesta a venit pe 23 iar luna acesta are deja o intarziere de 5 zile. Ma dor putin sanii di cand in cand ma dor si ovarele dar cm intarzie sa apara. tin sa mentionez ca luana acesta am fost plecata intro excursie timp de o sapatamana prin tara si la un moment dat am avut o eruptie de cosuri pe fata. As dori sa stiu daca intarzierea e din cauza unei eventuale dereglari hormonale sau a unei sarcini? Astept un raspuns

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ambele variante sunt posibile. Este recomandat sa efectuati un test de sarcina si sa consultati medicul ginecolog.

ionica

acum 10 ani

Am efectuat testu de sarcina si a iesit negativ. Cm inca nu a venit, cred ca posibilitatea ca intarzie din cauza unei sarcini este foarte mica , nu?

ionica

acum 10 ani

Am uitat sa mentionez ca acum ma dor mult mai tare ovarele