nu pot ramane insarcinat

Avortul

Postata de andreea_marian cu 13 ani in urma.

BUNA SUND ANDREEA AM 25 DE ANI.DE 2 LUNI INCERC SA RAMN INSARCINATA DAR DIN PACATE NU POT ,POATE SA AIBA SOTU MEU PROBLEME SAU DIN CAUZA CA ACUM 8 LUNI AM AVUT PROBLEME CU UN CHIST OVAR ?LAM TRATAT, NU MAI EXISTA ,DAR DOCTORU MIA SPUS CA MAI AM MULTE CHITURI OVARIANE MAI MICI.POATE SI ACESTEA SA DAUNEZE DE A NU PUTEA RAMANE INSARCINATA?VA ROG SA IMI RASPUNDETI SI MIE SA MA LAMURESC...VA ROG MULT.

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Pai dupa 2 luni te ingrijorezi? La 25 de ani? Ingrijoreaza-te peste 5 ani, dupa ce o sa ai 30 si nu o sa ramai!! Daca tu de acum te stresezi, n-o sa ramai niciodata gravida din cauza stresului!

andreea_marian

acum 13 ani

da dar eu vreau sa fac copii de acum nu vreau la 30 ..si nu cred ca sunt stresata dar nu stiu de ce se intampla asa

mirella_soryn

acum 13 ani

salut am 25 ani eu am incercat 7luni sa raman si cand nu ma ast am ramas dar din pacate am pieduto eu cred ca cand este scris de sus vine stai un pic mai linistita DOAMNE AJUTA

andreea_marian

acum 13 ani

da nu zic ca ma grabesc...dar nmeni nu imi raspunde la ce am intrebat eu....eu vreau sa stiu daca chisturile nu lasa sa raman insarcina.asta am intrebat nu ce imi spuneti voi..poate sa raspunde cineva lace am intrebat ???cititi bne intrebarea mea

mirella_soryn

acum 13 ani

buna eu am fost operata de un polip pe colul uterin si mai pierdusem o sarcine acu 4 ani.Cand am decis sa raman din nou insarcinata am inceput sa fac toate analizele printre care si test papanicolaua,si luna de luna calculam ovulatia(aveam ciclu regular).Nu sunt chisturile,tu nu esti fertila luna de luna.Sincer iti zic calculand ovulatia luna de luna si ac***a contact in perioada fertila
ai sa vezi ca o sa vina si bebelu.Probleme se pun dupa1-2ani daca nu ramai.Stiu ce este in sufletu tau cand vezi ca iti vine ciclu,dar trb sa stai linistita fara sa te gandesti si asta poate afecta.(citeste pe internet la"despre ovulatie si fertilitate").iti doresc bafta si ai grija de tine

carolinna

acum 13 ani

daca chistul e tratat,atunci NU MAI EXISTA,deci sa nu mai vb de el. Mergi la medic,afla negru pe alb daca chistu e tratat 100%,roaga-l sa iti urmareasca menstruatia(sau fa-ti tu un calendar,urmarindu-ti menstruatia,si vezi care sunt zilele lunii in care poti concepe un fat).Ok,acum sotul..este ¨bun¨de a te lasa insarcinata,nu are probleme?Ginecologia merge paralel cu Obstetrica,nu uitati!Aparent toti suntem sanatosi si fertili..Esti tanara,ai 25ani,din ce citesc vad ca vrei un bebe ACUM! Ce poti face RAPID e sa afli daca sunteti apti dpdv medical-ginecologic,tu si perechea ta.Bafta multa!

Nirolf

acum 12 ani

Chisturile ovariene pot sa fie cauza. Eu zic sa incerci un tratament cu ceai de coada soricelului, o cana dimineata inainte de masa, timp de o luna, faci o pauza 2-3 luni si apoi reiei tratamentul. Vezi daca nu te simti mai bine dupa (si daca nu se rezolva problema care te framanta).
Ai grija si de relatia ta cu Dumnezeu.