nu imi vine menstruatia

Avortul

Postata de gina0688 cu 12 ani in urma.

VA ROG AJUTATI MA!am facut un avort pe 7 februarie in urma unei sarcini oprite in evolutie,ma protejez cu diane 35,am mai bine de 40 de zile si nu mi a venit menstruatia,VA ROG care este cauza,sau am ramas din nou insarcinata??VA rog astept un raspuns

Raspunsuri (3)

Mihaela

acum 12 ani

Buna seara. Cel mai indicat este sa mergi la un ginecolog, mai exact la cel care ti-a facut intreruperea de sarcina si iti va spune el exact. Daca nu te-ai protejat suplimentar (prezervativ), pe langa anticonceptionalele Diane 35, dupa ce ai facut intreruperea de sarcina este foarte posibil sa fi ramas insarcinata din nou. Dupa cum stii poate, dupa o astfel de interventie cel putin 10 zile nu ai voie sa ai contact sexual deloc, chiar daca iei pilule. Daca totusi exista contact sexual e nevoie de metoda suplimentara pe langa pilula. Sper ca ti-am putut fi de folos cu raspunsul meu. Totusi mergi la doctorul ginecolog urgent. O seara frumoasa.

gina0688

acum 12 ani

gina0688 (cu 3 ore in urma)

va multumesc mult de tot de raspuns,pe 7 am facut intreruperea cind am avut contact luasem deja 7 anticonceptionale,cam 12 zile am tinut fara contact sexual,nu m am protejat suplimentar.Exista posibilitatea unei noi sarcini??dar ii dauneaza copilului anticoncceptionalele daca cumva am ramas din nou??precizez ca am facut avort din cauza unei sarcini oprite in evolutie,imi doream copilul. VA ROG ASTEPT RASPUNS

gina0688

acum 12 ani

va multumesc mult de tot de raspuns,pe 7 am facut intreruperea cind am avut contact luasem deja 7 anticonceptionale,cam 12 zile am tinut fara contact sexual,nu m am protejat suplimentar.Exista posibilitatea unei noi sarcini??dar ii dauneaza copilului anticoncceptionalele daca cumva am ramas din nou??precizez ca am facut avort din cauza unei sarcini oprite in evolutie,imi doream copilul. VA ROG ASTEPT RASPUNS