menstruatie sau infectie dupa chiuretaj

Avortul

Postata de irinaa20 cu 8 ani in urma.

Buna, fetelor! am facut primul chiuretaj cam acum o saptamana jumatate si in a 3.a zi de dupa au inceput niste sangerari care par a fi ciclu menstrual, insa sunt in cea de-a 7.a zi de sangerare si tot nu se opresc.Plus au un miros destul de neplacut. Sunt cumva normale, este ciclu sau ceva e in neregula? Intreb aici deoarece ginecologul la care am fost este in concediu si nu am putut lua legatura, iar lucrul acesta incepe sa ma sperie. In plus totul este total anonim si nu am o alta solutie sa gasesc un raspuns...

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

buna irina, in legatura cu menstruatia dupa avort este normal. sangerarea poatec sa dureze si 2 sapt. nu-ti fa griji. daca scurgerea persista mai mult de 2 sapt , mergi la medicul ginegolog sa-ti faca un chiuretaj hemostatic daca este cazul , sau o injectie hemostat. scurgerea care o ai si este cu miros urat, este din cauza chiuretajului.nu-i nici o infectie.

bianca.anghel13

acum 8 ani

Buna! Eu consider ca mai ales dupa un chiuretaj este important sa iti acorzi foarte multa atentie, eu merg la un medic ginecolog de mai bine de 2 ani si sunt foarte multumita, am incredere in dansul si da dovada de profesionalism la fiecare consult. Il gasesti si pe facebook, ii poti scrie acolo despre afectiunea ta si sunt sigura ca iti va raspunde.Sanatate!

Utilizator11590334546

acum 3 ani

Bună. Mai știi cum s au oprit sângerările, prin asa ceva trec și eu.