menstruatia

Avortul

Postata de anikutza cu 12 ani in urma.

buna ziua am si eu o antrebare:sunt an pauza de 7 zile inainte de cele 7 zile de pauza am luat yasmin iar acuma ar trebui sa am menstruatia,desi eu am dar nu este cum ar trebui sa fie menstruatia ami curge foarte putin pot zice ca sunt stropi de menstruatie ami puteti raspunde de ce si ce ar trebui sa fac an cazul asta.ar trebui sami fac probleme pt o sarcina va rog din suflet sami raspundeti sincer la antrebare,sunt zapacita nustiu ce sa mai fac sincer sunt an a 6 zi de pauza si mie mia venit menstruatia de 3 zile si mie ami curg stropi de menstruatie posibil sa fie blocata menstruatia?multumesc anticipat cu respect Ana-maria.as vrea un raspuns de la un doctor daca se poate multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in timpul administrarii contraceptivelor, exista o inhibitie a ovulatiei, si astfel sangerarea aparuta nu mai este o menstruatie adevarata, aceasta poate comporta tulburari de flux (diminuat sau crescut), de durata .