menstruatia

Avortul

Postata de danyela10 cu 13 ani in urma.

am facut avort pe 11 iunie,iar pe 27 iulie am avut niste scurgeri,dar azi aveam,maine nu mai aveam,cam asa am avut cateva zile...nu era menstruatia pe care o aveam eu deobicei...acu nu stiu ce sa mai cred..eu pan ce am facut avortul am mai fct sex neprotejat,e posibil sa fiu iar insarcinata??desi nu prea as avea cum...mentionand faptul k dupa avort nu am mai fct sex..astp si eu un rasp

Raspunsuri (5)

anonym21

acum 13 ani

salut....poti sa stai linistita deorece nu ai cum sa fii insarcinata daca dupa avort nu ai facut sex!!!oricum trebuie sa astepti cam 6 saptamani pana iti vine ciclul normal...relax:)

Iuli

acum 13 ani

E asa greu sa faci un test de sarcina si sa consulti medicul care ti-a facut avortul?

danyela10

acum 13 ani

nu e greu,dar eu momentan nu sunt in tara...si tocmai de aia ma macina intrebarea...deci trebuie sa astp..oricum la mn au trecut deja 6 sapt de cand am fct avortul...si cam ar trebui sa''mi vina menstruatia

Iuli

acum 13 ani

Si in afara tarii nu exista teste de sarcina?

danyela10

acum 13 ani

exista...dar nu pot sa-i spun lu taicamiu sau lu fratemiu sa ma duca sa''mi iau un test de sarcina....d.asa k am sa astp sa vin in tara k peste cateva zile ...si am sami iau un test de sarcina..desi nu prea as avea cum sa fiu insarcinata.