menstruatia dupa avort

Avortul

Postata de andra L cu 12 ani in urma.

buna mio venit menstruatia dupa 57 de zile de la un avort la cerere.astept raspuns sunt disperata

Raspunsuri (15)

andra L

acum 12 ani

buna ziua as vrea sa intrb si eu pe cineva de ce mia venit menstruatia la 57 de zile dupa un avort la cerere as putea fi insarcinata?

Iuli

acum 12 ani

Banuiesc ca ati folosit prezervativ dupa avort asa ca nu aveti de ca sa va ingrijorati.

andra L

acum 12 ani

nu am folosit prezervativ doar sotul sa ferit,posibil sa nu se fi ferit destul?

Iuli

acum 12 ani

Evident. Nu inteleg. Faceti un avort si dupa aceea tot nu va protejati??????

andra L

acum 12 ani

ce ma sfatuiesti sa fac in primul rand?

Iuli

acum 12 ani

Sa mergeti la ginecolog!!! Si sa va informati asupra modului in care ramane o femeie gravida inainte de a face sex neprotejat!

andra L

acum 12 ani

ok multumesc pentru sfat!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Dupa o intrerupere de sarcina , menstruatie revine mai tarziu, ca si dupa o nastere pe cale naturala, datorita schimbarilor hormonale si ale mucoasei endometriale (a uterului) din timpul sarcinii, ulterior intrerurpta.

Alina Nita

acum 11 ani

?Buna ziua,
am facut o intreupere de sarcina pe 21 noiembrie.Inca astept menstruatia.este normal? Am fost ieri la control insa o doctorita mi-a dat duphaston 5 zile alta mi-a spus sa-l astept ca va veni.
Nu stiu ce sfat sa urmez.
Multumesc

ana

acum 11 ani

si eu am aceasi problema am facut o intrerupere de sarcina si inca nu mia venit menstruatia a trecut 2 luni si acum astept sa vina

Utilizator11698222524

acum 6 luni

In data de 25 septembrie am făcut un avort prin chirurgie iar menstruația nu mi-a venit nici până acum. , este ceva normal??.

User12376436784

acum 6 luni

Cum ești? Ți a venit? Și eu sunt in aceeași situație, l am făcut pe 20 Septembrie și nu mi a venit

Utilizator11698222524

acum 6 luni

Am făcut un avort chirurgical acum o lună iar menstruația încă nu mi-a venit ...

User12376436784

acum 6 luni

Nici mie nu mi a venit…. Mi a zis doctorul sa mai aștept o săptămâna, dacă nu vine trebuie sa iau niște pastile..

MironLav

acum 4 luni

Ce pastile? Duphostan?