mai pot ramane insarcinata

Avortul

Postata de loredana143 cu 14 ani in urma.

buna ziua am suferit un avort spontan cu ab incompleta 6-7 saptamani , metroragie abundenta , iar diagnosticul dupa examen anatopatologic a fost
fragmente deciduale cu arii necrozate .....ce imseamna , de ce am pierdut sarcina si mai pot ramnane insarcinata ne dorim enorm .mentionez ca am 33 si a fost prima sarcina si suntem foarte ingrijoratii mai ales ca medicul meu este plecat in strainatate o perioada .va multumesc mult pt rabdarea de a citi .

Raspunsuri (5)

avvva

acum 14 ani

Draga Loredana,
Iti recomand un site, unde suntem mai multe "foste mamicute" care au trecut exact prin ceea ce treci si tu acum. Vino acolo si vorbim. Sanatate multa!

valentina

acum 14 ani

buna am j eu o intrebare....mi-a intarziat menstruatia aprox 8 zile ultimul act sexual l-am avut chiar in ziua in care treb sa imi vina,am facut-o neprotejat pt ca prietenul meu zice ca ma poate proteja el.credeti ca exista vreun risc?astept raspunsul d-voastra cat mai rpd va rog.multumesc

lavinia

acum 14 ani

salut mi-a intarziat menstruatia 12 zile j nu am avut nici un contact sexual,ma dor sanii dar nush ce se intampla.astept rasp d-voastra.ms

mariandreita

acum 14 ani

BUNUL DUMNEZEU SA VA FIE ALATURI ,TIE SI SOTULUI TAU .NIMIC NU SE COMPARA CU PIERDEREA UNUI SUFLETEL .TOT EL VA VA DARUI SUNT SIGURA UN BEBELIN CARE SA VA STRIGE ...MAMI SI TATI .SANATATE .

cristina

acum 11 ani

buna ziua am suferit un avort spontan 7 saptamani , iar diagnosticul dupa examen histopatologic a fost fragmente deciduale cu arii necrozate .....ce imseamna , Mentionez ca am 34 si a fost a treia sarcina. Din prima sarcina am o fetita si a doua am pierdut-o la fel la 4 saptamani. La cea de a doua sarcina (primul avort sopontan nu mi s-a facut examen macroscopic).