lipsa menstruatiei

Avortul

Postata de eu claudia cu 13 ani in urma.

am facut o intrerupere de sarcina in urma cu 2 sap dar nu am avut menstruatie ,doar putin ceva maroniu,intreb si eu pot lua deja anticonceptionale daca nu am avut menstruatie?

Raspunsuri (3)

simona

acum 13 ani

anticonceptionalele trebuia sa le iei imediat dupa intreruperea de sarcina. le poti incepe sau poti astepta pana la urmatoarea menstruatie.

Iuli

acum 13 ani

Nu, asteapta urmatoarea menstruatie. Pana atunci FOLOSESTE PREZERVATIVUL.

mikky Ang

acum 13 ani

mai bine fa asa cum normal se face...anticonceptionalele se incep in prima zi de menstruatie...