lipsa menstruatiei dupa avort

Avortul

Postata de anonym21 cu 13 ani in urma.

am avut un avort in iunie si am avut usoare secretii sangerie timp de 2 saptamani insa nici pana in ziua de azi nu mi0a venit ciclul si suntem deja in august...care ar putea fi cauza? va rog sa ma ajutati cu un raspuns

Raspunsuri (2)

Onita

acum 13 ani

Poate fi doar o dereglare hormonala...dar azi am vb cu o prietena care la fel a facut un avort si de 2 luni nu are ciclu....a fost la dr, i-au facut un rmn si se pare ca are o tumoare pe creier. Nu mi-a venit a crede....se pare ca de vina e un hormon(am uitat numele).

lili

acum 12 ani

poftim? ce legatura are ceierul cu ciclul?