lipsa menstruatiei dupa avort

Avortul

Postata de Ana_22 cu 13 ani in urma.

Am facut cu o luna in urma un avort medicamentos ce s-a desfasurat in conditii normale, fara complicatii sau efecte secundare anormale dupa care am avut o menstruatie normala in luna respectiva insa luna aceasta nu mi-a venit ciclul ci doar o usoara secretie sangerie timp de 3 zile.Este doar o dereglare hormonala sau un motiv de ingrijorare?

Raspunsuri (4)

acum 13 ani

Cred ca poate fi si un motiv de ingrijorare. Ai mai fost la control dupa avort?
Poate fi o intarziere din cauza avortului (medicamentelor administrate)

myrellya

acum 13 ani

este obligatoriu un control dupa chiuretaj?

anna

acum 9 ani

Am facut un avort in 26 iunie,am perdut 1 litri de sangue in timpul avortului,aveam 2,5 luni de sarcina,dupa avort pina azi nu am cicli,dati mi un raso. Va rog sau un sfat,mesi mult

mihaela

acum 9 ani

am facut un avort medicamentos acum 3 ani. din cauza acestuia tot sistemul hormonal mi s-a dat peste cap. ciclul imi venea 3 luni normal, 6 nu. trebuie facute analize si reglata situatia. eu am tot amanat si am pierdut 2 sarcini de atunci.