ioio

Avortul

Postata de ioione cu 13 ani in urma.

buna,pe 6 decembrie am facut avort,ciclu mi-a venit pe 13 ianuarie...si a durat 5 zile,problema e ca in locul lichidului alb-galbui(care de obice iti vine dupa ce se termina ciclul)continua sa am scurgeri de sange,in cantitati mici,plus ca de vreo saptamana am mancarimi vaginale,o fi de la inelul vaginal??un sfat pt indepartarea mancarimilor ?

Raspunsuri (2)

AGNESE

acum 13 ani

Eu am o intrebare, daca ai luat antibiotice dupa intreruperea sarcinii. Daca da, poate te-ai ales cu o micoza si de aici mancarimea pe care o ai. Mai bine consulta un medic ginecolog si vede ce e si cu aceste scurgeri pe cere le ai, anormale dupa ciclu. Eu ti-as recomanda intravaginal ovule Clotrimazol pt 5 zile, 1 seara cand intri in pat, extern, crema Clotrimazol (seara si dimineata) si spalaturi cu Tantum Rosa ( cu irigatorul) seara inaintea fiecarui ovul. Dimineata te speli doar extern si pui crema. La 3 zile dupa terminarea tratamentului , o analiza a secretiei vaginale si nu ar fi rau sa-ti faci cel putin o data pe an testul Papa Nicolau. Eu am 33 de ani si il fac la fiecare 6 luni. Pb. e ca s-ar putea sa trebuiasca sa se trateze si partenerul, in cazul in care a-ti avut contact sexual dupa ce ai constatat mancarimile. Multa sanatate si nu trebuie sa iei de buna ce ti-am scris eu, importante sunt cuvintele unui medic.

ioione

acum 13 ani

multumesc,o sa tin seama de sfaturile primite!