insarcinata cu anticonceptionale

Avortul

Postata de arian_a cu 13 ani in urma.

in prima saptamana de administrare a pilulelor anticonceptionale am intretinut relatii sexuale si am luat pastila cu 6 ore intarziere.a doua zi am uitat sa iau pastila iau a treia zi am luat pastila din ziua precedenta si cea din ziua respectiva.AM RAMAS INSARCINATA.acum am incheiat administrarea pastilelor (e a sasea zi de cand nu le mai iau).mentionez ca abia azi am aflat ca sunt insarcinata si am luat pastilele de cand am ramas insarcinata pana in ziua a 21-a.Este bebele afectat?Mai sunt sanse de a duce sarcina la sfarsit?nu am dureri,sangerare am avut pana acum 2 zile.CUM SA PROCEDEZ?

Raspunsuri (1)

marialeea

acum 13 ani

Pai, nu scrie in prospectul anticonceptionalelor pe care le iei ca nu afecteaza bebele? In mod normal, pe majoritatea scrie lucrul asta. Iar daca ai avut sangerare... e posibil "sa-ti fi venit peste". Sfatul meu e sa mergi la un medic ginecolog bun, ii spui ce ai luat si el e singurul care te poate lamuri.
Bafta cu bebeul.