infertitate dupa chiuretaj

Avortul

Postata de mamica84 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Am o intrebare, in luna octombrie 2013 am suferit un chiuretaj fara vointa mea, mi s-a oprit sarcina din evolutie la 8 saptamaini si am luat tratatament ca am avut infectie dupa, chiar metroanexita si ovare polichistice......intrebarea mea este daca un chiuretaj este sa ma exprim asa pop**ar prost facut, mai pot ramane insarcinata??? Ma sperie teribil gandul de a nu mai putea ramane gravida, plus ca imi doresc enorm copii??? Ce ma sfatuiti??? Medicul la care am mers, stie povestea mea, si el impasiv mi-a spus ca ar trebui sa incerc sa raman insarcinata....dar nu mai trebuie sa fac vreun control si mai amanuntit??? sa vad daca sunt ok, nici macar pt chisturi nu mi-a dat tratament.............

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, puteti ramane insarcinata dupa efectuarea unui chiuretaj,
Este bine sa consultati si un alt ginecolog care sa va evalueze din acest punct de vedere.

mamica84

acum 10 ani

Multumesc

mamica84

acum 10 ani

Adica sa inteleg ca nu exista niciun risc, in cazul unui "chiuretaj prost facut", de vreme ce am avut si infectie si metroanexita???? Oricum o sa mai consult si alt medic. Cu respect,