Imi este teama?

Avortul

Postata de Utilizator11528657486 cu 5 ani in urma.

Am o intarziere de ciclu de 10 zile ultima menstruatie a fost pe 1 mai pana pe 5 mai in perioada anterioară am facut dragoste neprotejata cu soțul meu pe data de 22 mai am avut un accident si am fost tăiată la mana doctorul mia prescris urmatoarele medicamente cefalexi 2 la 8 ore metronizadol 1la 8 ore si movalicsin una la 12 ore nu stiu daca sunt insarcinata ca nu mi.Am facut test de sarcina daca as fi medicamentele luate ar putea crea probleme sarcinii am si stări de voma in rest nimi!va multumesc astept răspunsul vostru

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara! In primul rand faceti teste de sarcina, cel putin doua, lasand cateva zile intre ele. Cititi prospectele medicamentelor, iar daca rezultatul testelor de sarcina este pozitiv, sftuiti-va cu un medic ginecolog!
Toate cele bune!