Help...

Avortul

Postata de VeRRa cu 14 ani in urma.

Am facut un avort saptamana prin aspiratie saptamana trecuta, si nu am sangerat deloc. Iar acum la o saptamana, am inceput sa sangerez, si imi curg niste bucatele de ceva, sunt aproape negre, si sunt destul de maricele. Nu stiu ce sunt, iar pana la controlul de dupa avort mai am o saptamana si ceva, asa ca nu am cui sa ma adresez deocamdata.

Raspunsuri (7)

nicoleta

acum 14 ani

mergi la urgenta,parerea mea,dar daca nu vrei eu as lua niste ampicilina de 500 ml la 6 h preventiv ptr. a nu face infectie

selinuta20

acum 14 ani

nu trebuie sa te sperii ia ampicilina 1 la 6h acele bucatele sunt hematomi se sange adica sange coagulat este foarte bine ca le elimini este sangele pe care nu lai avut dupa chiuretaj adica mestruatia se curata uterul de tot ce nu e bun este fff bine si eu am patit la fel se numes chegulete de sange stricat eu le am cam in fiecare luna si sunt fericita inseamna ca ma curat bine la mestruatie dar sunt si suparata ca dupa ultimul chiuretaj nu am mai ramas adica am facut si eu pe 12 august 2009 si de atunci am luat pilule pe care le-am intrerupt din ianuarie pentru ca vreau un bebe acum.bafta si succes.p.s ia ampicilina....astept noutati..

VeRRa

acum 14 ani

Acum s/a oprit si sangerarea iar cheguletele nu le mai elimin...a fost ceva de o zi doar..nici nu stiu daca sa o numesc menstruatie sau ce a fost?

rebeca

acum 14 ani

asta e doar inceputul,e cineva acolo sus si vede tot...

Dana

acum 13 ani

Dumnezu sa te ierte! Oare cum traiesti cu gandul ca ai ucis? Cand o sa ai necazuri mari in viata, sa nu te intrebi de ce te pedepseste Dumnezeu...

Pisi85

acum 13 ani

fetelor nu mai judecati, ca nu aveti dreptul. Vedeti-va de greselile voastre lasati-le pe ale altora in grija cui trebuie....

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum 13 ani

Draga mea, mergi la control la medicul care a facut aceasta interventie, asta daca n-ai fost inca. Nu mai amana. Orice manifestare care nu se inscrie in cele pe care ti le-a adus la cunostinta medicul, trebuie vazuta de medic.

In rest, cred ca nu are nimeni dreptul sa te judece. Nimeni nu stie ce e este mai bine pentru tine, doar tu.

Lasa-i pe ceilalti sa vorbeasca. Gura lumii n-o astupa nimic... :)

Sanatate iti doresc !