HCG 1344,98 LA 24 ZILE DUPA INTRERUPERE SARCINA

Avortul

Postata de dana060183 cu 9 ani in urma.

BUNA SEARA!IN DATA DE 8 MAI AM FACUT INTRERUPERE SARCINA. DUPA 5 ZILE AM AVUT CONTACT CU SOTUL MEU(NEPROTEJAT) IN REPETATE RANDURI PT K NE DORIM FOARTE MULT UN BEBE. IN DATA DE 26 MAI AM FACUT ANALIZA HCG SI MI-A IESIT 1344,98. TESTUL BARZA L-AM FACUT DE 3 ORI SI A IESIT POZITIV. NU AM SIMNTOME,SANII NU MA DOR. ESTE POSIBIL SA FIU INSARCINATA DIN NOU SAU HORMONUL A RAMAS IN ORGANIZM DE LA ANTERIOARA SARCINA SI DE ACEEA MI-A IESIT HCG CU ACEA VALOARE RIDICATA SI TESTUL POZITIV? VA ROG SA-MA AJUTATI CU UN RASPUNS!!! LUNI MERG LA ECOGRAF. DOAMNE AJUTA SA PRIMESC O VESTE BUNA! ASTEPT RASPUNS VA ROG INSISTENT! REVIN LUNI CU INFORMATII. VA MULTUMESC!

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 9 ani

Nu e treaba mea, dar nu inteleg de ce ai intrerupt sarcina daca va doriti un copil. Poate ai avut probleme, cine stie. Si in niciun caz la 5 zile dupa o intrerupere nu reiei activitatea sexuala. Cat despre ce ai intrebat, HCG nu urca atat de mult in 3 saptamani. Ar trebui sa ai intervale de referinta pe buletinul de analiza, pe saptamani de sarcina. Rezultatul cred ca e gresit. O asemenea valoare se atinge dupa cel putin 5 saptamani. Poti verifica pe net. Asta nu inseamna ca nu esti gravida, poti repeta analiza zilele astea.