Fatul suferea de un sindrom

Avortul

Postata de Ann04 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
Dupa 17 saptamani de sarcina a trebuit sa fac intrerupere si sa renunt la bebe deoarece la 3d s-a vazut ca are probleme, Sindromul Dandy Walker.
Oare la urmatoarea sarcina se poate se ma intalnesc cu acelasi ghinion, sau pot spera sa fie sanatos bebe?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Acest sindrom este consecinta unei anomalii genetice care, in general, prezinta risc scazut de recurenta. Astfel, nu trebuie sa va pierdeti speranta...

Ann04

acum 11 ani

Va multumesc din suflet pentru promptitudinea cu care mi-ati oferit un raspuns la intrebarea adresata. O zi buna!

Ann04

acum 11 ani

Va multumesc frumoos pt promptitudinea cu care mi-ati raspuns. O zi buna!