fata la 13 ani insarcinata in 4 luni .ce se poate face?

Avortul

Postata de antoky cu 13 ani in urma.

fata la 13 ani insarcinata in 4 luni .ce se poate face?

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Avort, desigur!

Medic Epuran

acum 13 ani

Naştere pe cale naturală sau cezariană, deoarece despre avort nu mai poate fi vorba, deoarece întreruperea sarcinii după 3 luni nu şi-o va mai asuma nici un medic ginecolog (este caz penal).Doar în ANGLIA se pare că se poate realiza întrerupere de sarcină la mai mult de 4 luni.

antoky

acum 13 ani

multumesc pt raspuns .

Iuli

acum 13 ani

Domnule "medic", se poate face mica cezariana in astfel de cazuri, sunt sigura ca ati mai auzit de asa ceva.

Medic Epuran

acum 13 ani

Se pare că sunteţi mai familiarizat/familiarizată cu aceste probleme legate de specialitatea ginecologie, domnule sau domna/domnişoară Iuli.Felicitari, dar nu înţeleg acele ghilimele adăugate profesiei (poate mă lămuriţi şi pe mine alături de înţelegerea acestui procedeu numit mica cezariană).

Iuli

acum 13 ani

Ghilimele se datoreaza faptului ca va citam numele (nu stiu cum va numiti, scrie doar "Medic sfatulmedicului.ro"). Cat despre mica cezariana, sunt convinsa ca stiti despre ce vorbesc.

Medic Epuran

acum 13 ani

Nu sunt ginecolog de meserie.Oricum felicitări pentru răspunsurile dumneavoastră, se vede că aveţi cunoştinţe medicale. Ţineţi-o tot aşa .Succes în continuare.

Iuli

acum 13 ani

Va multumesc frumos. Incerc sa ajut cu ce pot...ca si dumneavoastra. Din pacate in anumite situatii ma implic prea mult.