Durere ovare

Avortul

Postata de 0oSim cu 11 ani in urma.

Buna ziua , am o intrebare pt dvs.: Acum 2 ani am facut un avort ,eram in 6 saptamani , totul a decurs bine, in 10 min maxim s-a petrecut toata nenorocirea ...nu am avu dureri dupa.Dar intrebarea e ca sunt foarte sensibila acuma la ovare , foarte repede ma racesc .Nu se intampla des , dar cate-o data pe luna, sau la 2 luni , ma dor ovarele, iar durerea tine 2, 3 zile .La ginecolog nu am mers, mie frica .Tin sa mentionez ca ciclu imi vine regulat, dureri nu am si imi vine ca inainte de avort.Cauza dureri care ar putea fi? Va multumesc si daca s-ar putea un rasp , o idee asa in mare( stiu ca ar trebui sa merg la un ginecolog , cu siguranta voi merge dar imi trebuie ceva timp ).

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil sa aveti o anexita ( inflamatia ovarelor). Aceasta se poate pune in evidenta prin consultul ginecologic.

OoSimo

acum 11 ani

va multumesc