DURERE MARE !!!

Avortul

Postata de sorilau cu 12 ani in urma.

Buna , incerc sa va scriu dar durerea ma copleseste in aceste momente ....eram insarcinata in 11 saptamani si la ultimul control ginecologic care s-a petrecut chiar la inceperea saptamanii a 11-a , dr. imi dadea vestea avortului intern si imi spunea ceva de genul : "ceva nu e in ordine , nu mai avem bataile inimii " , cerul s-a coborat asupra mea si toate visele noastre au devenit cosmare , ne doream atat de mult acest copilas !!! Penultimul control a fost cand aveam 8 saptamani si atunci era totul in regula, l-am vazut pe micut pe ecografie si inima ii batea regulat ! Ce s-a putut intampla ??? Ieri am avut interventia pt avort cu anestezie generala (locuiesc in Italia ) , acum ma simt bine din punct de vedere fizic doar sufletul imi este pierdut ...plang si nu ma pot deconecta de la ce s-a putut intampla , mai pot eu oare sa raman insarcinata ? Si cand mai putem incerca ? Ma rog la Dumnezeu sa fie bine si sa ma intareasca doar ca acum imi este greu , e prea proaspat totul in mintea mea , sotul meu e mai optimist , stiu ca sufera si el dar cred ca va trece mai usor , se impaca mai usor cu gandul si deja vede urmatorul nostru bebe...dati-mi va rog un sfat , spuneti-mi daca ati fost in situatia mea si ce putem face pe viitor , vestea a venit prea dintr-odata si nu ne asteptam .Ce s-a putut intampla ? Va multumesc la toti ! Numai bine si sanatate tuturor !

Raspunsuri (3)

L@l@

acum 12 ani

fi obtimista........o sa fie totul bine si ai sa vezi ca vei putea face un alt bebe............eu am trecut prin asa ceva cu ani in urma si la scurt timp dupa ce am pierdut prima sarcina am ramas insarcinata iara.........chiar daca medici din romania mi-au spus ca nu pot tine o sarcinaata pana la capat niciodata uite ca am tinuto cu ajutorul medicilor din spania...........si am o fetitza sanatoasa de 3 ani jumate............nu dispera timpul rezolva tot

musicplayer

acum 12 ani

l@l@ sa ti traiasca ! iar sorilau te asteptam cu vestea cea buna, ca esti din nou insarcinata! trecem peste , cu un zambet fals dar asteptam ca acest zambet sa devina adevarat !

Buna

acum 12 ani

Am citit toate mesajele pe care tu le-ai scris pe acest forum. Intrebai acum cateva luni, cand ai descoperit ca esti gravida, cine poate fi tatal copilului ptr ca tu ai zis ca ai avut un contact neprotejat anal cu un barbat si unul normal cu alt barbat. De unde clar deducem faptul ca ti-ai inselat sotul. Te-ai gandit poate ca acel amant ar fi putut avea vreo boala si ca de asta ai pierdut sarcina?? Oricum, ceea ce ai facut ma lasa speechless..