dupa Escapelle.............

Avortul

Postata de railean cu 13 ani in urma.

Dupa exact 6 zile de la administrarea Escapelle ( contraceptiv de urgenta) am singerari, dar nu e mentstruatia, aceasta ar trebui sa '''''''' vina'''''''' in septembrie. E normal aceasta? Va-ti confruntat cu aceasi situatie? Dar pe viitor acest preparat influientaza la sarcina??????...

Raspunsuri (16)

gaby

acum 13 ani

Nu stiu, este posibil. Eu nu am avut absolut nimic de la Escapelle. Am inteles (nu stiu daca e asa) ca daca sangerezi inseamna ca ramasesesi gravida si ovulul fecundat a fost distrus. Deci daca nu ai fi luat, ar fi fost sarcina. Repet nu stiu daca e asa. Cert e ca nu trebuie sa te sperii decat daca e hemoragie. Daca e spotting sau sangerari usoare nu te panica. Daca te tin mai mult de 14 zile, intreaba totusi un medic. Din cate stiu nu influenteaza sarcina, dar poti citi mai multe pe prospect.

dana

acum 13 ani

singerarile au durat 2 zile. Chiar e asa , ca daca urmeaza singerari dupa escapelle, ovulul a fost fecundat ????? sint sanse sa deregleze ciclul?? si pe lung timp???? dar sarcina viitoare poate sa afecteze?????

Iuli

acum 13 ani

Da, sunt sanse sa se deregleze. Pe cat timp, depinde de fiecare femeie. Nu, nu poate afecta sarcina viitoare.

Ali

acum 12 ani

da, e posibil. nu e o singerare, mai bine zis o menstruatie

laurici

acum 10 ani

Si eu am luat escapelle si dupa cinci zile mi-a venit asa zisa sangerare,mai degraba menstruatie...

TommYi

acum 7 ani

Si dupa cat timp a trecut?

TommYi

acum 7 ani

Si dupa cat timp a trecut sangerarea?

vyky

acum 10 ani

In data de 7 februarie am suferit un chiuretaj si la 2 sapt dupa am avut
Contact sexual.am luat escapelle si dupa 3 zile am avut din nou un
Contact sexual.acum am sangerari si dureri.ce medicament as
Putea lua si la ce pericole m-am expus? Oare in ce perioada ar trebui sa
Imi vina menstruatia?

Alisa

acum 9 ani

La începutul lunii Ianuarie am avut ciclu , si a fost un accident si sa rupt prezervativul, am luat pastila escapelle si dupa 5-6 zile a aparut din nou ciclu , cind eu ciclu trebuia sal am pe 29 Ianuarie. A aparut pe 12, e normal???

Utilizator11603541067

acum 3 ani

Si eu , dupa 6 zile de la adiministrarea pastilei escapelle am observat sangerare, acum sa vedem cat ma tine, eu am luat pastila la 2 ore dupa contactul sexual neprotejat, deci exclus sa fii ramas gravida atat de repede sa se fecundeze ovulul, insa probabil sunt niste efecte adverse. Revin cu un raspuns dupa incetarea “menstruatiei “ precoce

Username

acum un an

Ce s a întâmplat pana la urma ?

Username

acum un an

Ce s a întâmplat pana la urma ? Ma confrunt cu aceeași situație

Utilizator11705873677

acum 3 luni

Bună, a ți rămas gravidă? Mă confrunt cu aceeași situație

Utilizator11706037031

acum 3 luni

Si eu ma confrunt cu aceeasi situatie pe 18 ianuarie am luat pastila, iar acum pe 23 ianuarie am sangerari si dureri fix cum le am la menstruatie. Ideea este ca mie menstruatia mi s a terminat pe 17 ianuarie.

Anonim

acum o luna

Buna
Cum au decurs lucrurile din Ianuarie și eu am pățit așa …

Utilizator11709881696

acum 4 saptamani

Ati ramas pana la urma ?