Dupa avort

Avortul

Postata de Ionny cu 12 ani in urma.

Buna seara.In primul rand vreau sa va spun ca am 17 ani si am facut acum o saptamana un chiuretaj.Totul a fost bine dupa,durerea ovarelor mi-a trecut imediat cu un supozitor Indometacin,iar sangerarile nu au durat mai mult de 24 de ore.Nu am mai avut absolut niciun simpom in urmatoarele 2-3 zile.Totul era normal,in afara secretiilor galbui care se pare ca erau/sunt de la Cervugid.Dupa 2-3 zile au inceput sa ma doara ovarele.Nu foarte rau,o durere suportabila si nu mi-am facut griji.O zi ma dureau cateva ore,a doua zi nu si tot asa.Acuma dupa aprozimativ o saptamana m-au durut ovarele toata ziua.Durere in genul celei de la menstruatie dar suportabila si am inceput sa sangerez.De fapt o secretie portocalie spre rosu care cred eu ca este sange insa nu pot spune ca sunt sigura.Este normal?Sunt motive de ingrijorare?Va rog ajutati-ma.

Raspunsuri (1)

ana

acum 12 ani

Nu stiu precis dar nu cred ca este normal. Vorbeste cu ginecologul tau.