dupa avort spontan

Avortul

Postata de kory59 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,as vrea sa stiu si eu la cat timp vine ciclul menstrual dupa un avort spontan?
Am inteles ca la 5-6 saptamani dar am auzit k poate sa vina la exact o luna dupa avort,exact in ziua in care a avut loc avortul,e adevarat sau nu?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu este o data fixa in care menstruatie trebuie sa apara....aceasta variaza de la persoana la persoana.

rodi

acum 8 ani

este adevarat iti vine exact la o luna mie asa mi sa intamplat mia venit la exact dupa o luna aceeasi data