diane35 sunt un anticonceptional sigur dupa avort

Avortul

Postata de gina0688 cu 12 ani in urma.

dupa avort anticonceptionalele diane 35 sunt sigure?am avut o sarcina oprita in evolutie si am facut avort,diane 35 sunt bune??ma protejeaza de o sarcina nedorita?dupa 6 luni doresc sa ramin din nou insarcinata ,este vro problema?va multumesc astept raspuns

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Vorbiti cu medicul dvs ginecolog pentru ca sunt si alte anticonceptionale de generatie mai noua, care nu au o concentratie asa de mare de hormoni si asa de multe reactii adverse. Este bine ca inainte de a incerca sa ramaneti din nou gravida sa aveti 3 luni pauza de anticonceptionale.

gina0688

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns