despre sarcina

Avortul

Postata de nae ramona cu 11 ani in urma.

acum 3luni am facut un avort cam prin iunie si pe 20 iulie mam vazut si acuma nu mai mia venit adica in august exista riscul sa fi ramas iarasi insarcinata va rog sami raspundeti

Raspunsuri (2)

bacilaalexandra

acum 11 ani

Dupa un avort este un risc foarte mare ca sa ramai insarcinata.....deaceea este bine ca pana la venirea primului ciclu dupa avort sa te protejezi

kymilla3108

acum 11 ani

Draga Ramona,
Dupa ce ai facut avortul, trebuie sa astepti in jur de doua luni ca sa iti vina menstruatia. Exista posibilitatea daca ai intretinut relatii sexuale neprotejate sa ramai din nou insarcinata, pentru ca uterul iti este deschis, iar din momentul in care faci avort nu mai sti cand ai ovulatia.
Sper ca ti''am fost de ajutor. Daca ai alte nelamuriri, te rog contacteaza''ma si iti voi raspunde cu drag.
Pupici