de atentia tuturori

Avortul

Postata de play4fun cu 12 ani in urma.

Buna as avea si eu o intrebare poate simpla desi nu sunt in masura sa apreciezi dar pentru informatia mea culturala pun aceasta intrebare si poate cineva ma ajuta sa inteleg si eu .Am o prietena care sustine tare si raspicat ca e insarcinata de mine desi deatunci a fost pe ciclu de 3 ori e posibil sa fi si insarcinata si sa fi si pe ciclu? as vrea o explicatie va multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Exista posibilitatea unor sangerari pe parcursul sarcinii care seamana cu menstruatia, mai ales la inceput. In general sunt mau scurte, maronii. Se intampla relativ rar, dar nu este.imposibil. Numai testul de paternitate va poate spune care este adevarul.

corina

acum 12 ani

da posibil .eu sunt un exemplu concret. mama a avut menstruatie trei luni dar curios se ingrasa asa ca a mers la doctor, unde a aflat ca este insarcinata.

Cora

acum 12 ani

De acord cu Corina. Eu am o prietena care a aflat ca e insarcinata prin luna a 5-a (pe vremea lui Ceausescu, cand se faceau controale la serviciu pentru asa ceva) pentru ca avea un ciclu foarte neregulat, ba avea, ba nu avea, era si dolofanica si nu-si dadea seama ca a ramas, mai ales ca n-avea greturi sau alte semne specifice.

stefanescu anca

acum 12 ani

da se poate sa fie insarcinata unele femei au ciclu pana in luna a 4 de sarcina
asa ca mai bine mergeti impreuna la un ginecolog