Cum aflu in cate saptamani sunt insarcinata daca nu imi amintesc data ultimei menstruati

Avortul

Postata de Sandra Antonia cu 10 ani in urma.

Buna ziua , numele meu este Ioana si am 18 ani . Am si eu nevoie de niste raspunsuri . Sunt insarcinta , dar nu stiu exact in cate saptamani deoarece nu-mi amintesc data la care am avut ultima menstruatie . In schimb stiu data la care a avut loc actul sexual , mai exact 22.06.2013 . Cum pot sa calculez in cate saptamani sunt insarcinata exact . Si pana la cate saptamani pot face intrerupere de sarcina ? Tin sa mentionez ca timp de 2 saptamani am luat anticonceptionale nestiind ca sunt insarcinata iar acum am dureru de burta foarte des .

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sunteti in sapt 6-7 de sarcina; avortul la cerere este permis pana la 14 saptamani de sarcina.

Ana

acum 9 ani

Sunt insarcinat dar nu mai stiu data ultimei menstruatii dar stiu data actului sexual 21.06.2014 pana la cate saptamanii mai pot face avort