cred k sunt insarcinata

Avortul

Postata de mycha_ella cu 13 ani in urma.

am aproape 1 luna.. as putea sa fac ceva ca sa scap de sarcina, dar fara sa fac avort?? daca exista ceva medicamnte, va rog ajutati-ma cat de repede puteti.. va multumesc

Raspunsuri (14)

Iuli

acum 13 ani

AI facut teste de sarcina? Au iesit pozitive? Numarul de saptamani se calculeaza de la ultimul ciclu, deci probabil ai 6 saptamani, daca esti gravida. Se poate inclusiv avort medicamentos pana la un anumit moment, dar NUMAI LA MEDIC. Asta daca nu vrei sa mori sau sa nu mai poti face niciodata copii. Si daca nu vrei copii, de ce nu folosesti prezervativul?

Iuli

acum 13 ani

ACUM AM VAZUT CA ACUM 9 LUNI RAMASESESI GRAVIDA SI ERAI IN 3 LUNI SI VROIAI SA FACI AVORT!! ACUM IARASI?! CUM SE POATE ASA CEVA???????????

mycha_ella

acum 13 ani

am facut copilul.. si este bn .. este sanatos.. dar acum nu mai vreau.. stau cu un tip acum.. si am vrea aman2 un copil, dar deocamdata unu este de ajuns..

Iuli

acum 13 ani

Si prezervativ folositi? Sterilet ti-ai pus?

mycha_ella

acum 13 ani

nu folosim.. si nu mi-am pus nimic.. cred k o sa mg la medic k sa vad .. sa imi iau cv tratament.. k sa nu mai raman..

Iuli

acum 13 ani

Aha deci nu mai vrei copii dar nici metode contraceptive nu folosesti. Si cam cum vrei sa faci ca sa nu ramai gravida? Sau tu folosesti ca metoda contraceptiva AVORTUL? Un test de sarcina ai facut?

mycha_ella

acum 13 ani

nu vreau sa ajung la avort.. si poate k o sa mai vreau un copil.. dar nu acum.. poate peste 1 an.. sau nush.. dar nu acum.. pai de asta am zis ,k sa mg sa imi dea ceva medicam.. sau cv tratament.. k sa nu raman momentan

Iuli

acum 13 ani

UN TEST DE SARCINA AI FACUT?! Tu te gandesti sa te protejezi DUPA ce ramai? Inainte nu stiai ca poti ramane gravida?

andra

acum 13 ani

fata ai nascut acum 3 luni, acum iara esti gravida...ce vrei sa faci, o tii din copil in copil pana la 45 de ani?! tu ai auzit de prezervativ? sau de anticonceptionale? de ce nu faci nimic? vad ca a-i 19 ani, vrei sa a-i 5 copii pana la 25? ala cu care esti ce are in cap? thoaaaaaaaamne! nu zice nimeni sa nu te distrezi da un copil nu e o distractie!!

mycha_ella

acum 13 ani

din pacate pt tn.. mai sus am scris.. k vreau sa imi iau cv.. k sa nu mai raman momentan.. si dk ar fi asa.. nu ai avea tu dc sa ma judeci.. daca vrei sa imi dai un rasp bn.. dk nu .. at nu mai scrie.. si inteleg.. un copil ii o minunatie.. dar am unul ..si nu cred k as fi dispusa k acum sa mai fac unul.. mai este tp..

mycha_ella

acum 13 ani

pai prima data sa rezolv prb asta.. si apoi sa imi iau cv tratament ca sa nu mai raman..

Iuli

acum 13 ani

Pai daca mai este timp de ce nu te-ai protejat? De ce nu ti-ai pus sterilet dupa ce ai nascut? De cenu i-ai cerut medicului cu care ai nascut ceva contraceptiv? Prezervativ gasesti la magazinul din colt si e 3 lei. Tot nu raspunzi la intrebare. AI FACUT TEST DE SARCINA?

Nirolf

acum 12 ani

Eu nu te judec, numai Dumnezeu te poate judeca. Daca crezi in El, atunci nu face avort, este un pacat foarte mare, este un pacat impotriva Duhului Sfant.
Si multe mijloace, asa zis contraceptive, de fapt impiedica lipirea ovulului fecundat pe mucoasa uterina, prin aceasta sunt abortive nu contraceptive si cine le foloseste face un pacat la fel de mare ca si cea care avorteaza. Printre acestea se numara si anticonceptionalele, steriletul, pilula de a doua zi...
Ca anticonceptionale propriu-zise raman prezervativul, diafragma, spermicidele, si metodele nesigure ale calendarului sau a intreruperii inainte de ejaculare. Prezervativul ar fi cea mai sigura metoda, daca este folosit cum trebuie si nu se rupe atunci protectia impotriva sarcinii este de aproape 100%. Numai abstinenta este mai sigura.
Dar raspunsul meu vine oricum prea tarziu, sper ca macar pe viitor sa-ti foloseasca, sau sa fie de folos altora.

Lungu Andreea

acum 8 ani

Vrei sa scapi de sarcina acum?? Dar sa stai cu cracii in sus ti-o placut?