ciclu menstrual dupa avort

Avortul

Postata de Cornelia54 cu 15 ani in urma.

buna ziua...in urma cu 2 luni si jumatate am facut un avort...dupa 6 sapt. mi-a venit ciclul, f slab si a durat 2 zile... m-am speriat si am facut imediat dupa un test de sarcina si a iesit negativ...a trecut o luna de atunci si iar nu am ciclu...precizez ca iau anticonceptionale regulat...
daca ma poate cineva ajuta, multumesc mult!

Raspunsuri (9)

Feridan

acum 15 ani

mergi urgent la medic!poti face complicatii si mai tarziu cand vei dori sa ramai insarcinata sa nu mai poti.

cristyna

acum 14 ani

Buna!Am si eu o intrebare.in data de 8 mai am suferit o intrerupere de sarcina care avea 7 saptamani.in primele 2 zile nu am sangerat deloc, apoi am facut p***aa sa ma cred deja vindecata, am fost la plaja si cand m-am intors la vreo cateva ore dupa,am inceput sa sangerez.m-a tinut destul de mult, vreo 6-7 zile.in 28 a lunii mi-a venit ciclul.totul e normal, nu am dureri sau un flux abundent.mentionez ca am luat tratament cu augmentin si ketonal supozitoare dupa avort.este normala situatia mea?astept un raspuns.va multumesc anticipat.

madalinutza

acum 12 ani

si mie mi sa intamplat la fel

camelia

acum 13 ani

buna ziua in urma cu o luna am facut o intrerupere de sarcina si inca nu mi-a venit ciclul mie frica sa nu se fi intamplat ceva,mam gandit sa imi fac un test dar mi frica de raspuns, se poate sa fiu inca gravida?eu cred ca ,nu voi ce ziceti?

vanesa

acum 13 ani

am facut un avors an iunie 22 si dupa 6 sapt mia vieni ciclu si acum doua luni mia venit ciclu si aveam dureri an paretea stanga si dupa 5 de ciclu si dupa o zi am firicele de zange si ma doare burta ce sa fac

onutzzza

acum 12 ani

buna ziua in urma cu 6 zile am facut un avort.aveam cam 10 saptamani.am sangerat in acea zi,apoi sa oprit.de sambata seara a inceput sa imi curga un lichid maro inchis.de marti dimineata au inceput din nou sangerarile si sunt ca la un ciclu menstrual.intrebarea mea este...e posibil sa imi vina ciclu dupa numai 6 zile de la avort???
va multumesc si astept raspunsurile voastre.

fabiana

acum 12 ani

buna..am si eu o intrebare in data de 31 ianuarie am facut o intrerupere de sarcina,in 10 martie am avut prima menstruatie,iar de atunci nimic...trebuia dupa calendar in 7 aprilie...a trecut deja o saptamana...poate cineva sa ma ajute cu un rasp?multumeesc

daniela

acum 9 ani

D ne fereste vorbiti despre avorturi ca si cum ar fi nimika, veti raspunde in fata lui d_zeu pt copii ucisi

Utilizator11643838756

acum 2 ani

Bună ziua am și eu o întrebare am făcut o întrerupere de sarcina pe data 1 decembrie și mia revenit ciclu ultimul ciclu mia revenit 31 decembrie dar luna asta deloc am făcut un test de sarcina și mia ieșit pozitiv dar am dureri de burta și de cap îmi puteți da și mie niște răspunsuri ca eu momentan nu pot ajunge la ginecolog ca sunt momentan în Germania!