CE SA FIE ?

Avortul

Postata de sorilau cu 12 ani in urma.

Buna , am o nelamurire care nu stiu cum s-o interpretez , astazi am facut testul de sange pt sarcina , primesc rezultatul doar luni , dar intre timp am avut o mica pierdere de sange (o durere la ovarul drept dimineata si seara cativa picuri rosii si pe urma doar putin maro , destul de putin pt a fi o menstruatie ), e normal in primele saptamani de sarcina asa ceva ? poate fi ceva rau ? la ginecolog sunt programata doar marti pt prima vizita ! Va multumesc mult !

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

orice sangerare vaginala neobisnuita ce apare in afara perioadei menstruale este un semn de prezentare la medicul ginecolog.

maria

acum 10 ani

buna am 26 de ani si 3 sarcini pierdute.acum sunt insarcinata si abia miercuri am programare la dc.intrebarea mea este ca am avut acum 3 zile o scurgere roz apoi un pic maro spre transparent este un motiv de ingrijorare.