ce sa fac?

Avortul

Postata de miha197983 cu 12 ani in urma.

acum 2 luni in urma am facut un chiuretaj ad pe 5 mai si nu mia venit nici acu menstruatia,deci am aproape 2 luni.de 3 zile ma doare burta si am si niste crampe dar ma doare si in zona pelviana.am intretinut relatii sexuale dar sotul meu a ejaculat afara.am facut un test de sarcina si a iesit negativ .ce sa fac?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

In primul rand daca nu doriti copii, folositi o metoda contraceptiva. Nu este normal sa nu va protejati mai ales dupa o intrerupere!! Ar fi absolut tragi sa ramaneti din nou insarcinata.

Butterfly45264

acum 12 ani

eu am numai 20 de ani si eu am facut un chiuretaj curand...primul fiind...nu imi mai trebuie un altul niciodata..acum ma protejez din toate punctele de vedere...sfatul meu este sa mergeti la un control si sa va faca o radiografie vaginala sa va spuna cu precizie daca sunteti gravida din nou sau nu..el este singurul care va poate spune corect de ce inca va intarzie menstruatia...desi mie mi s a spus k la un control de rutina k dupa chiuretaj in urmatoarea luna la aceeasi data ar treb sa fie prima menstra dar sa nu ma sperii daca ea va intarzia o sapt 2 chiar..asa ca si eu astept sa vedem ce se va intampla..daca nu sunt pastile speciale care provoaca menstruatia...bineinteles numai la recomandarea doct.nu stiu cat ti am fost de folos dar cam atat stiu si eu