CE POT FACE VA ROG AJUTATIMA

Avortul

Postata de membru215923 cu 12 ani in urma.

BUNA ZIUA ASI VREA SA STIU SI EU DACA ATACUL CEREBRAL POTE AFECTA CU CEVA O INTRERUPERE DE SARCINA...MENTIONEZ CA PESTE DOUA SAPTAMANI SUNT PROGRAMATA LA CHIROTAJI. VA ROG DIN SUFLET SA NU EVITATI INTREBAREA MEA SUNT TRMINATA PSIHIC PARCA SUNT AL OM SIMNT CA CEDEZ NERVOS PLUS DASTA AM SI STARI DR CONFUZIE

Raspunsuri (3)

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Buna ziua
Din ceea ce ati scis in cele 2 poatari rezulta o stare mare de anxietate
Nu ati spus daca ati suferit de un atac cerebral sau daca va temeti de unul
Pentru ambele variante puteti merge la medicul neurolog pentru un consult si a va asigura ca este in regula
Totusi pot presupune ca ceea ce se va intimpla peste 2 saptamini exacerbeaza starea dumneavoastra
Intr-un fel este normal deoarece in spate stau multe intrebari: ce se va intimpla , ce va fi, cum va fi dupa aceea, ce voi face, etc.
Chiar simpla stare de asteptare este un factor favorizant
Citeva sedinte de consiliere v-ar ajuta sa va mai linistiti, sa mai diminueze starea pe care o aveti

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
http://cabinetdepsihologiepuchealiliana.blogspot.com

membru215923

acum 12 ani

va multumesc din suflet...sunt speriata pt ca am inpresia cate o data ca o iau razna ca imi pierd mintile.......am inceput sa am starile astea de la decesul bunici mele pe care am divinizato si de atunci ma simt mai mereu rau,mai ma linistesc luand cate un distonocalm sa eventual exrtaveral..

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Ceea ce spune-ti acum intareste ideea ca este o problema emotionala Distonocalmul sau extraveralul dau impresia de moment ca lucrurile se linistesc, insa calea autentica de vindecare este psihoterapia.
Ele pot iesi la supravata intr-un moment de vulnerabilitate iar reactia dumneavoastra sa nu fie una adecvata realitatii si sa poata impiedica o functionalitate normala(de exemplu anxietatea prea mare care impiedica sa faceti ceva concret ci doar sa se amplifice)
Acest lucru va va ajuta sa va vindecati ranile si sa puteti merge in viata intr-un mod mult mai echilibrat si relaxat.

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
http://cabinetdepsihologiepuchealiliana.blogspot.com