cat timp se mai sangereaza dupa un avort?

Avortul

Postata de Butterfly45264 cu 12 ani in urma.

la cat timp este normal sa revina menstruatia dupa un chiuretaj si dupa inceperea unui tratament cu anticonceptionale YAZ?

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 12 ani

Menstruatia vine in general dupa 4-6 saotamani. Oana atunci NU se iau anticonceptionale din cate stiu. Acestea se incep odata cu prima menstruatie. Pana atunci se foloseste prezervativul. Pentru alte nelamuriri, intrebati-va medicul.

Butterfly45264

acum 12 ani

mi am intrebat medicul..nu am inceput tratam.cu anticoncept..stiu k treb luate in prima zi la menstruatie...si k trebuie folosit prezervativul si inainte de a lua pastilele astea si dupa timp de 14 zile...iti multumes de raspuns:)

Butterfly45264

acum 12 ani

pe mn ma interesa mai mult cat timp va mai trebui sa sangerez....desi doctorul a zis k e normal o perioada...eu nu inteleg ce a inteles el prin aceasta perioada de timp...

Iuli

acum 12 ani

De ce plecati de la medic nelamurita? Sunati-l si intrebati-l. Numai el stie ce se intampla. Oricum fieca corp este diferit, o femeie va avea probleme dupa avort pe cand alta deloc.

oana

acum 11 ani

nici eu nu prea stiu dar as vre sa aflu

Butterfly45264

acum 12 ani

mi am rezolvat intr un final problemele..acum sunt bine..multumesc de sfaturi:)

Gabby

acum 10 ani

Imi poate veni menstruatia si Mai devreme de 30 de zile? Spun pentru ca am facut chiuretaj pe Data de 24.09.2013 mi.a Curs Timp de 3 zile si azi 06.10.2013 IAr mi.a curs ca in cheag de sange.e Posibil sa imi vina acum. Spuneti.mi si mie va Rog.

alina

acum 10 ani

am luat rigevidon pt prima data si nu mi-a venit menstruatia am avut si relatii sexuale fara ejaculare dar as vrea sa stiu daca este sarcina sau intarzie din cauza anticonceptionalelor?a-ti putea sa ma ajutati nu am niciun simptom care sa imi previna sarcina

violeta

acum 7 ani

la cat timp iti vine menstruatia după chiuretaj? si la cat timp ai voie la sex cu partenerul.

violeta

acum 7 ani

la cat timp dupa chiuretaj poti sa pui sterilet.??

Ionela

acum un an

La 4 5 săptămâni după chiuretaj din ziua Aceea!!