Cat timp dureaza menstruatia dupa un avort medicamentos??

Avortul

Postata de Utilizator11564523725 cu 4 ani in urma.

Pe 02/07/19 am fost programata la un avort medicamentos la cerere ,totul a decurs normal,mi s-a spus sa fac testul de sarcina cam la 2saptamano,era negativ doar ca sangerarea nu s-a oprit ,suntem in 30/07 si nu da semne sa se opreasca,ce ma sfatuiti,multumesc.

Raspunsuri (2)

Utilizator11568396367

acum 4 ani

Ce ai aveai ? Ca si eu sunt in acceasi situatie. Am 2 sap si nu mi se opreste , tot curge.

Utilizator11571261815

acum 4 ani

17/10/2019 Buna , am 20 de ani in urma cu 2 luni ,am facut un avort medicamentos ,dupa administrarea medicamentelor totul a decurs normal , am avut "menstruatie" dupa administrarea pastilelor timp de 1 saptamana si 5 zile ,luna aceasta am avut o tentativa de menstruatie ,timp de trei zile ,in prima zi de culoare rozalie a doua zi un rosu goarte inchis si a treia zi foarte foarte putin, este normal? Sa ma duc la medic? Este doar o dereglare?