Cand pot face avort?

Avortul

Postata de Ccarmen cu 10 ani in urma.

Pana la cate saptamani se poate face avort medicamentos? Dar cel prin absorbtie?

Raspunsuri (2)

Laura2727

acum 10 ani

Cel medicamentos stiu ca se poate face in maxim 7 saptamani de la data ultimei menstruatii si daca nu sangerezi in maxim 48 de ore dupa luarea pastilei inseamna ca aceasta nu si-a facut efectul in totalitate. Cat despre avortul prin aspiratie se poate face in primele 6-12 saptamani ale sarcinii.
Ti-am oferit informatiile necesare, insa e o decizie foarte importanata care iti poate modifica intregul curs al vietii, mai ales daca esti la prima sarcina.
Gandeste-te bine atat la viitorul tau fizic cat si la cel psihologic.

Luci3217

acum 10 ani

Există asociații care consiliază persoanele care doresc să facă avort cu un accent puternic spre a le descuraja de la a avorta. Una dintre ele poate fi contactată la http://www.provitabucuresti.ro/activitati/consiliere-psihologica/consiliere-sarcina-nedorita.