Cand ar trebui sa-mi revina ciclul dupa o intrerupere de sarcina?

Avortul

Postata de annabellle cu 12 ani in urma.

Luna trecuta, pe 11 mi s-a facut chiuretaj deoarece aveam probleme cu sarcina, eram in 7 saptamani, De atunci tot am dureri in zona ovarului drept si ciclul inca nu mi-a venit. Este normal? Ar trebui sa ma ingrijorez?

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Menstruaţia după efectuarea chiuretajului poate veni după 4-6 săptămâni, aşa că nu aveţi motive să vă îngrijoraţi. Totuşi dacă durerile în zona pelvină persistă ar trebui să condultaţi un medic ginecolog

annabellle

acum 12 ani

L-am consultat, mi-a spus ca nu trebuie sa-mi fac griji, ca probabil e ceva mai vechi ce a recidivat acum, m-a diagnosticat cu BIP si mi-a dat azitromicina. Mi-a mai spus si ca am uter retovers.

annabellle

acum 12 ani

L-am consultat, mi-a spus ca nu trebuie sa-mi fac griji, ca probabil e ceva mai vechi ce a recidivat acum, m-a diagnosticat cu BIP si mi-a dat azitromicina. Mi-a mai spus si ca am uter retovers.

Medic Epuran

acum 12 ani

Atunci totul este în regulă.

annabellle

acum 12 ani

ok, va multumesc!